PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94898}

Nie ma takiej rzeczy

No Such Thing
6,1 293
oceny
6,1 10 1 293
Nie ma takiej rzeczy
powrót do forum filmu Nie ma takiej rzeczy

Film jest kiczowaty, tandetny, ten potwór to śmiech w ogóle. Ale..
Właśnie, ale bo uważam że ten film naprawdę warto obejrzeć, jest to czasem absurd, paradoks, ale bardzo istotny.

Jest satyrą na społeczeństwo i bezceremonialnie próbuje uświadomić, że człowiek to najgorszy gatunek na świecie, co jest rzeczywiście pod pewnymi względami prawdą.

Film moim zdaniem jest bardzo metaforyczny, przez co wymaga większego skupienia, a nie tylko powierzchownego oglądania.

Potwór po za wyglądem genialna postać, nie jest jak w innych filmach skrzywdzony przez los, chowający "twarz", niecywilizowany, jest wręcz przeciwnie.

Jest gruboskórny, przeklina, jest chamski, jest alkoholikiem...

Słaba gra Sarah Polley i beznadziejna postać, bardzo mdła, aż męcząca.

8/10 aktualnie, aby zawyżyć ocenę, jeśli ocena się podwyższy zmienię na 7/10. ;)

Pozdrawiam.

Carotka

Nie forma filmu a jego treść jest ważna. Kiczowatość też pewną rolę metafory odgrywa. No i ten osobliwy humor. Po co się zamykać na sztukę i odbierać ją przez pryzmat utartych schematów i standardów? :]

Carotka

Pikuslav

przeczytaj dokładnie to co napisałam, ja również uważam, że ten film jest niezwykle metaforyczny, i generalnie, jestem na zdecydowane tak.

Carotka

Filmy Hala Hartleya są właśnie takie. Ma już taki styl :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones